Ремонт асинхронних електродвигунів.

Ремонт асинхронних електродвигунів

  Ремонт асинхронних електродвигунів здійснюється як на централізованих спеціалізованих електроремонтних підприємствах, так і на електроремонтних підприємствах всіх галузей народного господарства.

Таких як ТОВ «Двигун-Сервіс»

Якщо потрібен ремонт електродвигуна, чекаємо на дзвінок, або пишіть на електронну пошту.

Тел. +38(097)401-44-31  

E-mail: dv.servis.kyiv@gmail.com

   

   Необхідною умовою для забезпечення високої якості ремонту машин є проведення при ремонті обов’язкового обсягу випробувань і вимірювань. На сьогодні близько 70% експлуатованого парку електродвигунів складають машини, які були капітально відремонтовані щонайменше один раз.

Природно, що до капітального ремонту асинхронних електродвигунів пред’являються серйозні технічні вимоги, спрямовані на те, щоб за надійністю в експлуатації та технічними характеристиками відремонтовані машини не поступалися новим, що випускаються промисловістю.

     Основні вказівки та вимоги

 Основні вказівки та вимоги щодо капітального ремонту асинхронних електродвигунів загальнопромислового застосування викладені у відомчих технічних умовах Міністерства електротехнічної промисловості: ТУ 16-519.002-71 – для ремонту електричних машин у стаціонарних умовах та ТУ 16-519.005-71 – для ремонту їх на місці установки. Для забезпечення необхідної якості всі ремонтовані двигуни проходять ряд випробувань, які можна розділити на три групи:

  • передремонтні випробування – перед початком ремонту;
  • випробування при операційному контролі (операційні випробування) – у процесі ремонту;
  • приймально-здавальні випробування – після завершення ремонту.

Передремонтні випробування мають на меті визначити, які саме вузли машини є дефектними і підлягають ремонту або заміні, а в окремих випадках виявити справні електродвигуни, які взагалі не підлягають ремонту і надійшли в ремонт помилково.

Операційні випробування слугують для того, щоб ще в процесі ремонту на різних його стадіях можна було виявити допущені під час ремонту несправності, застосовані дефектні матеріали, вузли, деталі або запасні частини і своєчасно виконати необхідні виправлення, оскільки дефекти, виявлені під час приймально-здавальних випробувань, вимагають багато часу і значних коштів для усунення.

Обсяг і норми передремонтних і операційних випробувань і терміни їх застосування суворо не регламентовані, однак практика електромашинобудівних і електроремонтних підприємств виробила відповідні рекомендації, які викладені у відомчих і заводських нормативах. Методи цих випробувань не повинні відрізнятися від зазначених у ГОСТ 11828-75 «Машини електричні. Методи випробувань» і ГОСТ 7217-66 «Електродвигуни трифазні асинхронні потужністю від 100 Вт і вище. Методи випробувань».

Передремонтні випробування та вимірювання включають вимірювання геометричних розмірів вузлів і деталей, механічних зносів і відхилень (ексцентриситет, биття, конусність тощо), а також у необхідних випадках електричні випробування (вимірювання опору ізоляції, перевірка електричної міцності ізоляції, вимірювання опору обмоток і їхніх частин при постійному струмі) і перевірку стану сердечника статора (визначення втрат у сталі).

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *