Що краще вибрати для водопостачання будинку: насосну станцію чи глибинний насос?
Якщо у вас приватна оселя, дача за містом, то питання води стає першорядним і актуальним. Що краще вибрати для водопостачання будинку: насосну станцію чи глибинний насос?
Його потрібно вирішити самостійно, забезпечивши автономне підняття води з колодязя (або свердловини) і подальшу її подачу.
Водопостачання для будинку мається на увазі використання насоса для води. Він відповідає за транспортування рідини, а також рівень напору води. Може виступати як окрема установка, (глибинні або поверхневі моделі) або комплексним обладнанням, яким виступає насосна станція.
Що вибрати для свого будинку, обладнання, яке буде більш ефективним і економним у роботі – вирішувати вам. Я допоможу прийняти правильне рішення, розповівши про особливості цього виду обладнання, їх переваги та недоліки.
Ремонт насосних станцій, та глибинних насосів
Які є види насосів
Є різні види насосів:, але для приватного будинку, щоб забезпечити водопостачання, використовується:
насосні станції. Насоси поверхневого типу; занурювальні насоси;
Існують ще циркуляційні насоси. Їх сфера застосування – циркуляція рідини у схемі водопостачання. Їхнє основне завдання – прискорити рух рідини по трубах і забезпечити рівномірне опалення або водопостачання по всьому будинку.Поверхневий насос: умови та особливості застосування
Поверхневий насос не торкається рідини, яку він перекачує, встановлюється на деякій відстані від свердловини або колодязя, для цього можна використовувати окреме підсобне приміщення. До насоса підводять шланг, через який проходить вода під час забору з джерела.
Існує два види поверхневого обладнання: відцентрові, вихрові. Перший вид застосовується, якщо потрібно перекачати велику кількість води. Цей тип обладнання легкий в обслуговуванні, має високий ККД. Але відцентровий насос мають один недолік – перш ніж його запускати, усередину потрібно за допомогою ручної помпи залити воду. Вихровий тип поверхневих насосів, хоч і коштує дорожче, має низький рівень ККД і невелику продуктивність, але забезпечує великий напір води.
Насоси поверхневого типу не підходять для постійного використання, їх краще застосовувати для дачі у літній період, оскільки взимку їх потрібно постійно захищати від холоду. Ще один мінус – вони підходять лише для неглибоких свердловин, піднімають воду максимум на 9 метрів.
Занурювальний насос: особливості роботи та різновиди
Занурювальний насос повністю або частково занурюється в свердловину і стикається з рідиною, що перекачується. Дане обладнання може бути свердловинним та колодязним та транспортувати рідину з глибини 70-80 метрів. Свердловинний насос відрізняється від колодязного невеликим діаметром, який становить максимум 4 дюйми. Колодязний тип обладнання має досить великий діаметр.
Всі занурювальні насоси бувають: відцентровими; шнековими; вихровими; вібраційними.
Відцентрові типи використовуються для свердловин із високим дебетом – 1500 л/год. Вихрові або шнекові види насосів використовуються для низькодебетових джерел. Шнекові насоси, на відміну інших типів, можуть пропускати воду з домішками.
Вібраційні насоси застосовуються рідше за інших, оскільки характеризуються меншим рівнем продуктивності, мають низький ККД, при роботі сильно шумлять, дістають воду з малої глибини – близько 40 м, тому підходять тільки для дрібноводних свердловин.
Існує також глибинний насос з автоматикою, який відрізняється не лише високим показником продуктивності, але й тривалим експлуатаційним терміном. Автоматика передбачає наявність спеціального вимикача поплавця, встановленого внизу агрегату. Він вимикає насос в автоматичному режимі, коли в криниці недостатньо води.
Єдиний мінус занурювального насоса – необхідність купівлі додаткового обладнання, оскільки даний тип обладнання тільки піднімає рідину на поверхню, для розподілу води по трубах, регулювання напору потрібно купувати гідроакумулятор, автоматику, яка включатиме/вимикатиме насос, манометр та інші пристосування. “Вибір між глибинним насосом і насосною станцією для забезпечення водопостачання вашого будинку стає ключовим завданням, особливо якщо маєте приватну оселю чи дачу за містом. Завдяки моїй допомозі, ви зможете об’єктивно оцінити особливості обох видів обладнання, переваги та недоліки, і прийняти оптимальне рішення для ефективного та економічного водопостачання.
Розглядаючи різні види насосів, включаючи поверхневі, занурювальні та циркуляційні, ви зможете зрозуміти, яке обладнання найкраще підходить для вашого будинку. Поверхневі насоси, зокрема, можуть бути ефективними для дач у літній період, але мають свої обмеження, такі як неглибокі свердловини та потреба в захисті від холоду взимку.
Занурювальні насоси поділяються на різновиди, такі як відцентрові, шнекові, вихрові та вібраційні, кожен з яких призначений для конкретних умов та завдань. Я допоможу вам розібратися в їхніх особливостях та вибрати той, який найкраще відповідає вашим потребам.
Наприкінці, глибинні насоси з автоматикою можуть бути оптимальним вибором з високою продуктивністю та тривалим терміном служби. Однак важливо враховувати необхідність додаткового обладнання для регулювання напору та розподілу води.
Оберіть не лише обладнання, але і впевненість у правильному виборі, довіряючи моїй експертній допомозі у розкритті всіх нюансів та переваг вашого вибору.”